Portekiz Vize Randevusu Hakkında

Portekiz seyahati yapmak isteyen kişiler, Portekiz vizesi işlemlerini gerçekleştirmek için Portekiz Konsolosluğunun yetki vermiş olduğu danışman firmalar, aracı kurumlar ve turizm/seyahat acentelerinden randevu almakla yükümlüdür. Randevu almadan vize başvurusunu gerçekleştirmek isteyen kişilerin işlemleri, istisnai durumlar dışında kabul edilmemektedir. Vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için alınacak olan randevu tarihi, Konsoloslukların çalışma temposuna ve yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Bu nedenle her türlü olası durum göz önüne alınarak vize başvurularının seyahat tarihinden olabildiğince erken gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Vize randevuları yalnızca e-mail ile verilmektedir. Randevu tarihinin belirlenmesi ise 2 iş günü kadar sürmektedir.

Portekiz vizesi için alınan randevu, Portekiz seyahati yapmak isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunacakları evrakların teslimi ve parmak izi ibrazı için alınan randevudur. Randevu tarihi ve saatinde vize başvurusu yapılacak olan merkezde bulunulması zorunludur. Randevu alınan zaman diliminde vize başvuru merkezinde bulunmayan kişilerin randevusu iptal edilir ve isteğe bağlı olarak tekrardan randevu alınabilir. Portekiz seyahati yapmak isteyen kişiler, seyahat tarihine uygun randevu tarihini temsilciliklerimize ulaşarak elde edebilir. Temsilciliklerimiz tarafından belirlenen randevu tarihi, seyahat edecek kişilerin seyahat tarihini göz önüne alarak belirlenmektedir.

Portekiz Konsolosluğu vize randevusunu online olarak internet üzerinden kabul etmektedir. Vize işlemleri, başvuru sahibinin ikamet ettiği bölgeye en yakın görev bölgesi üzerinden Portekiz Konsolosluğunun yetki vermiş olduğu aracı kurumlar tarafından kabul edilmektedir. Randevu alımı, internet erişiminin kısıtlı olduğu durumlara karşın telefon ile de alınabilmektedir. Randevu alımı hafta içi her gün saat 08.30 ile 18.00 arasında olmaktadır.

Portekiz vizesi randevusu alındıktan sonra, vize başvuru merkezine, ibraz edilecek belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde götürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda Konsoloslukların istediği şartlar tamamlandıktan sonra randevu tarihi ve saatinde hazır olunmalıdır. Randevu alınarak gidilen vize başvuru merkezlerinde parmak izi taraması yapılır. Bu işlem zorunlu bir uygulama olmaktadır. Portekiz vizesi randevusu almak ve daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.

Portekiz Vize Randevusu 2022

Portekiz vizesi başvurusunda bulunacak kişiler öncelikle Portekiz vizesi almalıdır. Bunun için seyahat amaçlarına uygun Portekiz vize başvuru formu doldurmalıdır. Daha sonra Portekiz vize başvurusu için Portekiz Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden ya da Portekiz temsilciliklerinden randevu almalıdır.

Portekiz vize başvurusu için Portekiz temsilciliklerinden randevu alacaklar telefon yolu ile randevu alabilirler. Bunun için Portekiz temsilciliklerinin Vize Bölümü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

90 günden daha az sürecek seyahatler için Portekiz vize başvurularınızı Portekiz Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapabilirsiniz. Portekiz Konsolosluğu Türkiye’de vize başvurusu için VFS Global isimli şirkete yetki vermiştir. VFS Global, internet sitesi üzerinden ya da VFS Global’i telefon ile arayarak randevu alabilirsiniz.

Portekiz vize başvuruları randevusuz kabul edilmemektedir. Başvuru için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Bunun nedeni vize başvurunuz sırasında karışıklık ya da kalabalık olmamasıdır. . Ayrıca Portekiz vize başvuruları sırasında biyometrik parmak izi ve yüz verisi alınmaktadır. Portekiz vize başvuruları için randevular genellikler 3 iş günü sonrasına verilmektedir. Ancak bu süre Portekiz vize başvuru yoğunluğuna göre uzayabilmektedir.

Portekiz Vize Randevusu Hakkında

Portekiz’e seyahat edecek olan kişilerin Portekiz seyahati için vize alması gerekmektedir. Portekiz vizesi alacak olan kişiler, randevularını alacağı vize türüne göre farklı yerlerden alabilmektedir. Portekiz vizesi aşağıdaki yerlerden alınabilmektedir.

 • Kısa süreli Portekiz vizesi alacak olan kişiler vize randevularını Portekiz vize başvuru merkezlerine yapabilmektedir. Başvuru yapacak olan kişiler AS VİSA SOLUTIONS üzerinden randevu alabilir.
 • Uzun süreli vize başvuruları için randevu Portekiz Konsolosluğu’ndan alınmalıdır. Portekiz Konsolosluğu’na e-posta atarak randevu alabilirsiniz.

Portekiz’e seyahat edecek olan kişiler Portekiz vize randevusu almak zorundadır. Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. Randevu alan kişiler aşağıdaki maddelere dikkat etmelidir.

 • Portekiz vize randevusuna giderken gerekli olan evrakların hazırlanması ve randevu tarihinde teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Portekiz vize randevu alan kişilerin randevudan en az 15 dakika önce konsoloslukta bulunması gerekmektedir.
 • Portekiz vize randevusuna giderken gerekli olan vize ücretinin de götürülmesi gerekmektedir.

Portekiz vize randevusu alan kişiler randevu tarihini ve saatini kaçırmamalıdır. Başvuru sahiplerinin randevu tarihini kaçırması durumunda işlemleri yapılmayabilir. Başvuru için tekrardan randevu almanız gerekebilir. Bu durum da vize süresini uzatmaktadır.

Portekiz Vize Randevusu Alma

Portekiz vize işlemleri için öncelikle vize başvuru forumunun doldurulması gerekir. Bu başvuru dikkatli bir şekilde istenilen formatta doldurulduktan sonra evraklarınızda bulundurulmalıdır. Portekiz vize randevusu nasıl alınır merak edenlere kısa bir bilgi verelim. Bilindiği üzere Portekiz konsolosluğunun online olarak hizmet veren web sayfası bulunmaktadır. Bu web sayfası aracılığı ile başvuru forumda doldurmak mümkündür. Ancak online olarak doldurulan vize başvurularının çıktısını almak çok önemlidir. Bu işlemi web üzerinden yapmak yeterli olmadığından forum el yazısı ile tekrar doldurulmalıdır. Bununla birlikte web sayfası üzerinden randevu almak mümkün olmaktadır. Bu sayede görüşmeleriniz çok daha seri bir şekilde sağlanması mümkündür.

Portekiz vizesi randevusu nasıl alınır bilmeyen kişiler randevu alabilmek için vize danışmanlarından yararlanabilirler. Portekiz ülkesine vize başvurunuzu yaptıktan sonra, birçok belge dosyalanmak ü randevu üzere dosyanızda bulundurulmalıdır. Bu evrak dosyasının teslimi için Portekiz konsolosluğundan mutlaka randevu alınmalıdır. Online olarak randevu alamayanlar direk konsolosluktan randevu alabilirler. Ancak online randevular işleyişin daha kolay bir hale gelmesini sağlayacaktır. Online randevunun sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için randevu saatinden on beş dakika önce konsoloslukta bulunmak çok akıllıca olacaktır. Randevu almak zamandan tasarruf olacağı için ihmal edilmemelidir. Randevu almak için öncesinde konsolosluk web sayfasından kullanıcı kimliği oluşturulması gerekir. Daha sonra sayfanın yönlendirmesi ile rahatça vize randevunuzu oluşturabilirsiniz. Hem kolay hem de gerekli olan randevularınızı zamanında almaya özen gösterin.

Portekiz Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Portekiz’e seyahat etmek için vize alacak olan kişilerin vize başvurusu için randevu alması gerekmektedir. Portekiz vize randevusu alacak olan kişiler randevularını Portekiz vize başvuru merkezlerinden ve Portekiz konsolosluklarından alınabilmektedir. Portekiz vize randevusu alan kişiler için bu yazıda ‘’Portekiz vize randevusu nasıl alınır’’ sorusu cevaplandırılmıştır.

Uzun süreli Portekiz vizesi alacak olan kişiler Portekiz vize randevusunu Portekiz Konsolosluğu’na mail atarak alabilir. Kıs süreli vize başvuruları için randevu Portekiz vize başvuru merkezinden alınmaktadır. Portekiz Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize başvuru merkezi AS VİSA SOLUTIONS isimli şirkettir. Vize başvuru merkezinden randevu aşağıdaki gibi alınabilmektedir.

 • AS VİSA internet sitesine girerek randevu al seçeneğini tıklamalısınız.
 • Açılan ekranda işlem tipini ‘’yeni randevu işlemi’’ olarak seçin ve başvuru yapacağınız vize merkezini seçin.
 • Açılan seçenekleri sırası ile doldurun ve başvurulan ülke seçeneğini Portekiz olarak seçin.
 • Bütün seçenekleri doldurduktan sonra randevu tarihini seçebilirsiniz.
 • Randevu tarihlerini seçtikten sonra randevu tarihini ve saatini onaylamalısınız. Verilen güvenlik numarası ve referans numarasını kaydetmeyi unutmayınız. Randevu sayfasını yazdırabilirsiniz.

Portekiz vize randevusu yukarıdaki şekilde alınabilmektedir. Sorularınız için profesyonel destek alabilirsiniz.

Portekiz Vize Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Portekiz’e seyahat edecek olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Portekiz vizesi alacak olan kişiler ise vize başvurusu için randevu almalıdır. Portekiz vize randevusu almış olan kişiler; Portekiz vize randevusuna gidemeyecek ya da seyahatinden vazgeçmiş ise randevusunu iptal etmelidir. Portekiz vize randevusunu iptal edecek olan kişiler için ‘’Portekiz vize randevusu nasıl iptal edilir’’ sorusu cevaplanmıştır.

Portekiz vize randevusu Portekiz Konsolosluğu’ndan alınmış ise konsolosluk ile iletişime geçilerek iptal edilebilir. Portekiz vize randevusunu Portekiz vize başvuru merkezi olan AS VİSA SOLUTIONS üzerinden alınmış ise AS VİSA internet sitesi üzerinden ertelenebilir. Portekiz vize randevusu aşağıdaki gibi ertelenebilir.

 • Portekiz vize randevusunu erteleyecek olan kişiler AS Visa internet sitesine girilmelidir.
 • Daha sonra randevu al seçeneği tıklanmalıdır.
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden Randevu Sorgula/İptal seçeneği tıklanmalıdır.
 • Buradan randevu aldıktan sonra verilmiş olan güvenlik numarası ve referans numarasını girmelisiniz.
 • Ardından ise güvenlik kodunu giriniz.
 • Daha sonra randevu bilgilerini sorgula butonu tıklanmalıdır.
 • Son olarak açılan ekranda randevu iptali seçeneğini tıklayarak onay vermelisiniz.

Randevular yukarıdaki şekilde iptal edilebilir. İptal edilen randevular geri alınmamaktadır.

Portekiz Vize Randevusu Nasıl Ertelenir?

Portekiz’e seyahat etmek isteyen kişiler kısa süreli ya da uzun süreli seyahatleri için Portekiz vizesi almalıdır. Portekiz vize başvurusu için başvuru sahiplerinin vize randevusu almalıdır. 7 Ancak bazı Portekiz vize başvuru sahipleri randevu saatinde vize başvurusu yapacağı yerde olamayacağından Portekiz vize randevusunu ertelemek istemektedir. Bu yazıda ‘’Portekiz vize randevusu nasıl ertelenir’’ sorusu cevaplandırılmıştır.

Portekiz vize başvuruları ulusal vizeler için Portekiz resmi temsilciliklerine, kısa süreli başvurular için ise Portekiz vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Portekiz vize randevuları da bu kurumlar üzerinden alınmaktadır.

Portekiz Konsolosluğu’ndan randevu almış olan ve randevularını ertelenmek isteyen kişiler Portekiz Konsolosluğu ile iletişime geçebilir ve Portekiz vize randevusunu erteleme talebinizi iletebilirsiniz.

Kısa süreli yani Portekiz Schengen vizesi başvuruları AS Visa isimli vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Portekiz vize randevuları internet sitesi üzerinden alınmaktadır. İnternet sitesi üzerinden alınmış olan Portekiz randevunuzu iptal etme seçeneği vardır. Ancak Portekiz randevusunu erteleme diye bir seçenek bulunmamaktadır. Portekiz vize randevusunu ileri bir tarihe almak isteyen kişiler Portekiz vize başvurusunu iptal edebilir ve ardından farklı bir tarihe Portekiz vize randevusu alabilir. Portekiz vize başvuru merkezi randevu erteleme işlemi bu şekilde yapılabilir.

Portekiz Vize Randevusuna Nasıl Gidilir?

Portekiz vizesi için randevu almış olan kişiler Portekiz vize randevusu için hangi hazırlıkları yapması gerektiğini ve Portekiz vize randevusuna nasıl gideceğini merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Portekiz vize randevusuna nasıl gidilir’’ sorusu cevaplanmıştır.

Portekiz kısa süreli vize başvuru merkezi AS Visa isimli şirkettir. Kısa süreli başvurular buraya yapılmaktadır. Aşağıda Portekiz vize randevusuna nasıl gideceğiniz yer almaktadır.

 • AS VİSA Portekiz vize harç ücretini nakit olarak ve sadece Euro cinsinden kabul etmektedir. Portekiz vize randevusuna giderken Portekiz vize ücretini yanınızda bulundurmalısınız.
 • Portekiz vize başvurusu için ek hizmet alınacak ise hizmet bedeli TL üzerinden ödenecektir.
 • 0-12 yaş arası çocukların Portekiz vize başvurusu şahsen gelmesine gerek bulunmamaktadır.
 • 15 yaş altı çocukların Portekiz vize başvurusu esnasında yanında ebeveynlerinin olması gerekmektedir.
 • 15- 16 yaş arası çocukların doldurduğu Portekiz vize başvuru formlarında yer alan ebeveyn izni bölümü anne ve babası tarafından imzalanmalıdır.
 • Portekiz vize başvurusu yapacak olan kişilerin gerekli evrakları eksiksiz olarak yanında getirmesi gerekmektedir.
 • Portekiz vize başvuru merkezine gelen kişilerin yanlarında getirdiği elektronik cihazları güvenlik gerekçesi ile başvuru sırasında kapatması gerekmektedir.
TOP