Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Hakkında

Portekiz Büyükelçiliğinin izni ile kurulmuş olan Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Türkiye sınırları dahilinde yaşamlarını sürdüren Portekiz vatandaşları için hizmet vermektedir. Ancak Türkiye’ de yaşamlarını sürdüren tüm Portekiz vatandaşlarına hizmet vermez sadece yetki alanı içerisinde kalan illerde ikamet eden Portekiz vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Portekiz vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermesinin yanında onların pasaport, ölüm, doğum, evlilik, belge onaylama, noter ve nüfus işlemleri gibi işlemleri yaparak hizmet vermektedir.

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu Hakkında Bilgi

Portekiz’in İzmir’de bulunan Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Portekiz’in Türkiye’deki diplomatik temsilciliklerindendir. Portekiz’in İzmir Başkonsolosluğu’nun görevleri aşağıda verilmiştir.

  • Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Portekiz Ankara Büyükelçiliği’nin verdiği görevleri yerine getirmektedir. Portekiz Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışmaktadır.
  • Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Portekiz’in ve Portekiz vatandaşlarının menfaatlerini ve haklarını uluslararası hukuka ve Türk hukukuna bağlı olarak korumaktadır.
  • Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye’deki ve görev bölgesi içerisindeki gelişmeleri yakından takip ederek, Portekiz kamuoyunu bilgilendirmektedir.
  • Portekiz’in Türkiye’de olan Portekiz ticareti ile ilgilenmektedir.
  • İzmir’de bulunan Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye ile Portekiz arasındaki ikili ilişkileri yürütmektedir.
  • İzmir’de bulunan Portekiz Başkonsolosluğu, Türkiye ile Portekiz arasındaki dostluk bağlarının gelişmesine destek olmaktadır.
  • Türkiye’deki Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Portekiz vatandaşlarına konsolosluk ve noter hizmeti vermektedir.
  • Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Portekiz seyahatleri için vize hizmeti vermektedir.

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, hafta içi saat 09.00 ile 16.00 arasında çalışmaktadır. Türkiye ve Portekiz resmi tatillerinde çalışmamaktadır.

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu Adresi

Adres: Gaziosmanpaşa Bulvarı, Batı İşhanı, No: 10/1, Kat:4, PK: 35210 Konak/İzmir

Portekiz İzmir Başkonsolosu Kimdir?

Portekiz İzmir Başkonsolosu kimdir sorusunun yanıtını merak ediyorsanız yapmanız gereken işlem her daim Portekiz Konsolosluğu’na hızlı bir telefon açmaktır. Çünkü bugüne baktığımız zaman Google’da herhangi bir sitede ne yazık ki Portekiz İzmir başkonsolosunun adı yazmamaktadır. Eğer buna dair bir merakınız oluştu ise hemen Portekiz İzmir Başkonsolosluğu’nu aramalısınız. Oradaki yetkililer size bu konuya dair net bir bilgi sağlaması yapacaktır. Siz de böylece merakınızı en net yerden giderirsiniz. Sizin de bu konuya dair ciddi bir merakınız oluştu ise sahiden tavsiyemize uyarak başkonsolosluğa hızlı bir telefon edebilirsiniz, bunu unutmayın deriz. Portekiz son derece gelişmiş bir ülkedir ve İzmir’de de başkonsolosluğu yer almaktadır. Bu kurum, Portekiz ve İzmir arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamasıyla bilinmektedir diyebiliriz. Özellikle uluslararası ilişkiler temeli ile ilerleyen her işlemi bu kurum düzenlemektedir. Bu yüzden de senelerdir ayakta kalan kurumlardan bir tanesi olmuştur denebilir.

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu Vize İşlemleri

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi sunmak adına burada bulunuyoruz. Portekiz’e gitmek isteyen İzmir ikametgahına sahip kişiler vize almak adına Portekiz İzmir Başkonsolosluğu’na başvurmalıdır. Bu her zaman için gerekli olan bir olgudur. Sizin de böyle bir niyetiniz varsa lütfen hemen Portekiz İzmir Başkonsolosluğu’na telefon edip vize randevusu alınız. Sonra da sizden istenen belgelerin ibrazını gerçekleştiriniz. Her şeyi kuralına göre yapacak olursanız eğer hiçbir sıkıntı çekmeden Portekiz vizesi başvurunuzu en net hali ile tamamlamış olmanın konforunu yaşayacağınızdan bizler kesinlikle eminiz. Dilerseniz uzman bir vize merkezinden de bu başvuru ve başkonsolosluk süreçlerinde yardım alabilirsiniz. Size en iyi halde yardım edecek olan sayısız vize merkezi olduğunu asla unutmayın. Birçok kişi bu süreç boyunca vize merkezi acenteleri ile hareket etmeyi tercih eder. Neden biliyor musunuz? Çünkü böylesi çok daha işlevsel olacaktır. Size de çok iyi gelecektir emin olabilirsiniz.

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu Vize Randevusu

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu nasıl mı alınır? Aslında bu randevuyu almak son derece kolaydır denebilir. Siz de bu randevuyu almak konusunda kendinizden emin ve kararlıysanız o halde size nasıl yapıldığını anlatmış olalım. İki seçeneğiniz var: İlki Portekiz İzmir Başkonsolosluğu’nun resmi sitesi üzerinden Portekiz vizesi randevusu almaktır. Diğer opsiyon da Portekiz İzmir Başkonsolosluğu’na telefon ederek doğrudan orada çalışan bir yetkiliden randevu almak. Seçim ise tamamen size kalacak; hangi şekilde olursa olsun dilediğiniz zaman en yakın tarih hangisi ise ona Portekiz vize randevusu alabilirsiniz. Bu randevuyu aldıktan sonra ise Portekiz vize başvuru formunu doldurmanız gerekecektir. Burada sizden istenen her bir bilginin karşılığını doğru verilerle doldurmanızın zorunlu olduğunu da lütfen unutmayın. Doğru bilgi her daim sizi doğru yola götürür ve vize alma sürecinizi de daha kolay hale getirir lütfen bu şekilde hareket edin. Kolay gelsin.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu vize işlemleri ile ilgili herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Bu yüzden vize başvuruları veya vize değerlendirme yetkileri bulunmamaktadır. Portekiz’e seyahat etmek istiyorsanız ve bunun için vize alma niyetinde iseniz Ankara Portekiz Büyükelçiliğine başvuru yapabileceğiniz gibi Macaristan İstanbul Başkonsolosluğuna Portekiz vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. Macaristan İstanbul BaşkonsolosluğuPortekiz İstanbul Başkonsolosluğunun görevlerini üstlenmiş olup Macaristan Ankara Büyükelçiliği ile Portekiz Ankara Büyükelçiliği tarafından imzalanan antlaşmaya göre Portekiz İstanbul Başkonsolosluğu işlemleri Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu yapmaktadır.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunda işimiz olduğunda veya iletişim bilgilerine ihtiyaç duyduğumuzda aramaya başlarız. Ancak bir çok yerde doğru ve yeterli bilgiye ulaşamayız. Yazımızın bu kısmında sizler için Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun adresi, Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun telefon numarası, Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun faks numarası, Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun e-posta adresi, Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun vize başvuruları gibi detaylara değineceğiz. Aradığınız bilgilerin cevabını kısa ve net bir şekilde aşağıdaki bilgilerden bulabilirsiniz. İşte Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri;

  • Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun Adresi

Adres Bilgisi: Gazi Osman Paşa Bulvarı. Yeni Asır İşhanı. Numara: 3. Kat: 8 Daire Numarası: 807 Çankaya / Alsancak / İzmir

  • Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun E-posta Adresi

E-posta Adresi: [email protected]

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgilerine bu şekilde ulaşabilirsiniz. Bu iletişim bilgileri sayesinde Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu ile ilgili tüm işlemleriniz için bilgi alabilir veya randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Yetki Alanı

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Portekiz vatandaşlarına hizmet verirken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermemektedir. Ancak Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Türkiye ve Portekiz arasında kültürel, ticari ve ekonomik işbirliği geliştirme üzerine çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu İzmir ili haricinde Muğla, Aydın, Balıkesir, Denizlik, Uşak, Manisa illerinde ikamet eden Portekiz vatandaşlarına destek vermektedir.

TOP