Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Hakkında

Portekiz Büyükelçiliğinin izni ile kurulmuş olan Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Türkiye sınırları dahilinde yaşamlarını sürdüren Portekiz vatandaşları için hizmet vermektedir. Ancak Türkiye’ de yaşamlarını sürdüren tüm Portekiz vatandaşlarına hizmet vermez sadece yetki alanı içerisinde kalan illerde ikamet eden Portekiz vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Portekiz vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermesinin yanında onların pasaport, ölüm, doğum, evlilik, belge onaylama, noter ve nüfus işlemleri gibi işlemleri yaparak hizmet vermektedir.

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu Hakkında Bilgi

Portekiz’in İzmir’de bulunan Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Portekiz’in Türkiye’deki diplomatik temsilciliklerindendir. Portekiz’in İzmir Başkonsolosluğu’nun görevleri aşağıda verilmiştir.

  • Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Portekiz Ankara Büyükelçiliği’nin verdiği görevleri yerine getirmektedir. Portekiz Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışmaktadır.
  • Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Portekiz’in ve Portekiz vatandaşlarının menfaatlerini ve haklarını uluslararası hukuka ve Türk hukukuna bağlı olarak korumaktadır.
  • Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye’deki ve görev bölgesi içerisindeki gelişmeleri yakından takip ederek, Portekiz kamuoyunu bilgilendirmektedir.
  • Portekiz’in Türkiye’de olan Portekiz ticareti ile ilgilenmektedir.
  • İzmir’de bulunan Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye ile Portekiz arasındaki ikili ilişkileri yürütmektedir.
  • İzmir’de bulunan Portekiz Başkonsolosluğu, Türkiye ile Portekiz arasındaki dostluk bağlarının gelişmesine destek olmaktadır.
  • Türkiye’deki Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Portekiz vatandaşlarına konsolosluk ve noter hizmeti vermektedir.
  • Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Portekiz seyahatleri için vize hizmeti vermektedir.

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu, hafta içi saat 09.00 ile 16.00 arasında çalışmaktadır. Türkiye ve Portekiz resmi tatillerinde çalışmamaktadır.

Portekiz İzmir Başkonsolosluğu Adresi

Adres: Gaziosmanpaşa Bulvarı, Batı İşhanı, No: 10/1, Kat:4, PK: 35210 Konak/İzmir

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu vize işlemleri ile ilgili herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Bu yüzden vize başvuruları veya vize değerlendirme yetkileri bulunmamaktadır. Portekiz’e seyahat etmek istiyorsanız ve bunun için vize alma niyetinde iseniz Ankara Portekiz Büyükelçiliğine başvuru yapabileceğiniz gibi Macaristan İstanbul Başkonsolosluğuna Portekiz vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. Macaristan İstanbul BaşkonsolosluğuPortekiz İstanbul Başkonsolosluğunun görevlerini üstlenmiş olup Macaristan Ankara Büyükelçiliği ile Portekiz Ankara Büyükelçiliği tarafından imzalanan antlaşmaya göre Portekiz İstanbul Başkonsolosluğu işlemleri Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu yapmaktadır.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunda işimiz olduğunda veya iletişim bilgilerine ihtiyaç duyduğumuzda aramaya başlarız. Ancak bir çok yerde doğru ve yeterli bilgiye ulaşamayız. Yazımızın bu kısmında sizler için Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun adresi, Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun telefon numarası, Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun faks numarası, Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun e-posta adresi, Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun vize başvuruları gibi detaylara değineceğiz. Aradığınız bilgilerin cevabını kısa ve net bir şekilde aşağıdaki bilgilerden bulabilirsiniz. İşte Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri;

  • Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun Adresi

Adres Bilgisi: Gazi Osman Paşa Bulvarı. Yeni Asır İşhanı. Numara: 3. Kat: 8 Daire Numarası: 807 Çankaya / Alsancak / İzmir

  • Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğunun E-posta Adresi

E-posta Adresi: portugalhcizmir@portugal.info.tr

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgilerine bu şekilde ulaşabilirsiniz. Bu iletişim bilgileri sayesinde Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu ile ilgili tüm işlemleriniz için bilgi alabilir veya randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Yetki Alanı

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Portekiz vatandaşlarına hizmet verirken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermemektedir. Ancak Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu Türkiye ve Portekiz arasında kültürel, ticari ve ekonomik işbirliği geliştirme üzerine çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Portekiz İzmir Fahri Konsolosluğu İzmir ili haricinde Muğla, Aydın, Balıkesir, Denizlik, Uşak, Manisa illerinde ikamet eden Portekiz vatandaşlarına destek vermektedir.

TOP İzmir Web Tasarım