Portekiz Başkonsolosluk Bölümleri 2022

Portekiz Başkonsolosluğu, Türkiye ile Portekiz arasındaki kültürel, ekonomik, ticari ilişkileri düzenlemektedir. Ayrıca Türkiye’de bulunan Portekiz vatandaşlarına her türlü konuda destek olmaktadır. Bu işlemler Portekiz Başkonsolosluğu tarafından kurulan bölümler tarafından yapılmaktadır. Aşağıda Portekiz Başkonsolosluk bölümleri verilmiştir.

1. Yönetim Bölümü: Portekiz Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan bölümlerden birisi yönetim bölümüdür. Yönetim bölümü başkonsolosluk bütçesini belirler, personel işleri ile ilgilenir ve başkonsolosluk binasının onarımı ile ilgilenir.

2. Sekreterlik Bölümü: Sekreterlik bölümü, Portekiz Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunmaktadır. Bu bölüm konsolosluk adına resmi yazışmaları yapmaktadır.

3. Ticaret Bölümü: Portekiz Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan bir diğer bölüm ticaret bölümüdür. Ticaret bölümü Türkiye ile Portekiz arasındaki ticari ilişkileri düzenlemekte ve yeni ticaret alanları aramaktadır.

4. Vize Bölümü: Portekiz Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan bölümlerden birisi de vize bölümüdür. Bu bölüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir

5. Konsolosluk İşleri Bölümü: Bu bölüm sadece Portekiz vatandaşlarına hizmet vermektedir. Portekiz Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan Konsolosluk işleri bölümü Portekiz vatandaşlarına kimlik, pasaport, noter, emeklilik gibi işlemlerde yardımcı olmaktadır.

6. Basın Bölümü: Portekiz Başkonsolosluk Bölümleri arasında bulunan basın bölümü Portekiz Başkonsolosluğunun basın işleriniz düzenlemektedir.

Bu makaleyi de inceleyebilirsiniz: Portekiz Vizesi

Portekiz Başkonsolosluğu Bölümler Hakkında

Portekiz’in Türkiye’de bulunan Başkonsolosluğu, Türkiye’de bulunan Portekiz vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir. Türkiye ile Portekiz arasındaki bağları geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Portekiz seyahatleri için vize hizmeti vermektedir.

  • Yönetim Bölümü: Portekiz Başkonsolosluğu Yönetim Bölümü, Portekiz Başkonsolosluğu personellerinin yönetimi ve Portekiz Başkonsolosluğu’nun konsolosluk binasının bakımı ile ilgilenmektedir.
  • Ekonomi Bölümü: Portekiz Ekonomi Bölümü, Türkiye’deki Portekiz yatırımları ile ilgilenmektedir. Türkiye’de Portekiz adına yeni yatırım alanları ortaya çıkarmayı amaçlar.
  • Konsolosluk Bölümü: Portekiz Başkonsolosluğu’nun Konsolosluk Bölümü, Portekiz vatandaşlarına hizmet vermektedir. Portekiz vatandaşlarının resmi evrak işleri ile ilgilenmektedir.
  • Basın Bölümü: Türk gazetecilerini Portekiz politikaları hakkında bilgilendirmektedir. Türkiye’de bulunan Portekiz gazetecileri ile ilgilenmektedir. Portekiz Başkonsolosluğu adına basın açıklamasında bulunmaktadır.
  • Vize Bölümü: Portekiz’e seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına, Portekiz seyahatleri için Portekiz vize hizmeti vermektedir. Portekiz’e seyahat etmek isteyen kişiler Portekiz vizesi almalıdır.
  • Kültür Bölümü: Portekiz Başkonsolosluğu Kültür Bölümü, Türkiye’de bulunan Portekiz aracı kurumlarını koordine etmektedir. Türkiye ve Portekiz arasındaki kültür alışverişi ile ilgilenmekte ve Portekiz kültürünü Türkiye’de tanıtmaktadır.
  • Siyaset Bölümü: Portekiz Siyaset Bölümü, Türkiye’deki iç ve dış politikaları Portekiz adına incelemektedir. Portekiz ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkileri düzenlemektedir.

Portekiz Vatandaşlık İşlemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

 

TOP İzmir Web Tasarım