Portekiz Kayseri Konsolosluğu

Türkiye’de yaşayan Portekiz asıllı vatandaşlara her konuda farklı şekillerde hizmet sunabilmek için açılmış konsolosluklardan biridir.  Bu konsolosluğun asıl amacı, ülkemizde yaşayan ve özellikle Kayseri çevresinde yer alan Portekiz vatandaşların güven ve refahlarını sağlamaktır. Kayseri ilimizde yer alan Portekiz Kayseri fahri konsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi-Cuma 09:00-13:00 / 14:00-18.00 arasındadır ve hafta sonu faaliyet göstermemektedir. İstenen belgeler her vize işleminde karşımıza çıkan ve esas belge niteliğini taşıyan temel belgelerdir. İş yeri sahipleri iş yerli ile alakalı bilgilerini, ev hanımları için de durumlarını ve seyahat sebeplerini belirten fazladan bazı belgeler istenmektedir. Çiftçiler, iş adamları ve öğrenciler için de farklı belge çeşitleri istenebilir. Pasaport, kimlik fotokopisi (siyah-beyaz olması olmalı), tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve belirlenen boyutlarda olması gereken biyometrik fotoğraf gibi hakiki ve asıl belgelerdir. Konsolosluğa giderken yanınıza hangi başvuru türünü kullanacaksanız bununla alakalı ekstra belgeleri de almanız gerekmektedir. Fakat ekstra istenen belgeler de olması muhtemeldir bu durum yaptığınız işe ve bulunduğunuz konumlara göre değişiklik göstermektedir Portekiz Kayseri fahri Konsolosluğu’nda işlemlerini bir problem çıkmadan yapabilmeniz için en az 15 gün önceden randevu oluşturmanız gereklidir. Bu konsolosluklar sayesinde Türkiye’de yaşayan Portekiz vatandaşların (Kayseri ve çevresi) hırsızlık, yaralanma, hastane, gasp, evlenme veya boşanma belgelerinin düzenlenmesi işleri kolaylaşıyor. Genellikle bu tür sorun yaşayan Portekiz vatandaşlar başvuruda bulunmaktadır. Acil durumlar özellikle hastane ve belli başlı hastalıklarla alakalı da bu konsolosluğa başvuruda bulunmak mümkündür. Örneğin yurt dışı asıllı yani Portekiz vatandaşların Türk sağlık sisteminde yetersiz belge ve evrakları olabilir. Bunların tamamlanması ve eksiklerin yurt dışından temin edilmesi için de Portekiz Kayseri fahri konsolosluğu yardım etmektedir. Esas belgelerler tamamlanıp ve başvuru sebebini ayrıca belirtilerek bir çok tür işlemi yapmak neredeyse mümkündür.

Portekiz Konsolosluk İşlemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu Hakkında

Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan Portekiz Fahri Konsolosluğundan birisidir. Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu, Kayseri ve çevresinde çalışmalar yürütmektedir. Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu yetki ve görevleri aşağıda verilmiştir.

  • Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu, Ankara’da bulunan Portekiz Büyükelçiliği’ne bağlı olarak Kayseri ve çevresinde faaliyet göstermektedir.
  • Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu’na diplomatik bir temsilcilik verilmemiştir.
  • Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu, ticari amaçlı kurulmuş bir temsilciliktir.
  • Kayseri ve çevresinde Portekiz kültürünü tanıtmayı amaçlamaktadır.
  • Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu, Kayseri ve çevresinde iş kurmuş olan ve ticaret yapan Portekiz vatandaşlarına destek olmaktadır.
  • Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu’na diplomatik yetki verilmediğinden dolayı Portekiz vatandaşlarına sadece belge tasdiki hizmeti vermektedir. Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu vize hizmeti de vermemektedir.

Portekiz Kayseri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Portekiz Kayseri Fahri Konsolosluğu, hafta içi saat 08.30 ile 16.30 arasında hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Portekiz Devleti resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.  

Portekiz Kayseri Konsolosluğu Adresi

Adres: Bayramlı Mahallesi, 236. Sokak, No: 45, Daire: 9, Bünyan/Kayseri

TOP İzmir Web Tasarım