Antalya Portekiz Konsolosluğu Hakkında

Portekiz Antalya Konsolosluğu, Portekiz’in Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisidir. Portekiz Antalya Konsolosluğu, Antalya ve çevresinde ikamet eden Portekiz vatandaşlarına hukuk, eğitim, sağlık alanlarında destek vermektedir. Ayrıca Portekiz vatandaşlarına doğum, ölüm, evlilik, boşanma, kimlik, pasaport, ehliyet ve noterlik işlemleri hizmeti vermektedir. Ayrıca Portekiz vatandaşları vergi işlemlerini de Portekiz Antalya Konsolosluğu’nda yapabilmektedir.

Bunun yanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir. Portekiz’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi seyahat türüne ve amacına uygun vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Portekiz’i ziyaret edecek kişiler Portekiz Antalya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilirler.

Portekiz Antalya Konsolosluğu hafta içi saat 09.30 ile 16.00 arasında çalışmaktadır. Türkiye resmi tatillerinde ve Portekiz resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.

Portekiz Antalya Konsolosluğu iletişim bilgileri;

Adres:   Ömer Avni, Meclis-i Mebusan Cd. No:77 Kat:5, 34427 Kabataş/İstanbul

Portekiz Antalya Konsolosluğu Hakkında Ayrıntılar

Türkiye’de yaşayan Portekiz asıllı vatandaşlara her konuda ayrı ayrı hizmet vermek için açılmış bir konsolosluktur. Bu konsolosluğun asıl amacı, ülkemizde yaşayan Portekiz vatandaşların güven ve huzurlarını sağlamaktır. Liman Mah. Akdeniz Bulvarı, Aktur Apt. No 262/11 07070 Antalya ilimizde yer alan Portekiz Antalya fahri konsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi-Cuma 09:00-13:00 / 14:00-18.00 arasındadır. Konsolosluğa giderken yanınıza hangi başvuru türünü kullanacaksanız bununla alakalı esas belgeleri almanız yeterlidir. Fakat ekstra istenen belgeler de olması muhtemeldir bu durum yaptığınız işe ve bulunduğunuz konumlara göre değişiklik göstermektedir. İstenen belgeler her vize işleminde karşımıza çıkan ve esas belge niteliğini taşıyan temel belgelerdir. İş yeri sahipleri iş yerli bilgilerini, ev hanımları, çalışmayan erkek ve kadınlar için de durumlarını ve seyahat sebeplerini belirten ekstra belgeler istenmektedir. Öğrenciler veya çiftçiler için farklı belge çeşitleri istenebilir. Pasaport, kimlik fotokopisi (siyah-beyaz olması gerekli olabilir), vukuatlı nüfus kayıt örneği ve belirlenen boyutlarda olması şartıyla biyometrik fotoğraf gibi esas belgelerdir. 

Portekiz Antalya fahri Konsolosluğu’nda işlemlerini aksamadan yapabilmeniz için en az 30 gün önceden randevu planı oluşturmanız gerekmektedir. Bu konsolosluklar Türkiye’de yaşayan Portekiz vatandaşların (Antalya ve çevresi) hırsızlık, gasp, evlenme veya boşanma belgelerinin düzenlenmesi için kurulmuştur. Genellikle bu tür sorun yaşayan Portekiz vatandaşlar başvuruda bulunmaktadır. Acil durumlar özellikle hastane ve belli başlı hastalıklarla alakalı da bu konsolosluğa başvuruda bulunmak mümkündür. Örneğin yurt dışı asıllı yani Portekiz vatandaşların Türk sağlık sisteminde yetersiz belge ve evrakları olabilir. Bunların tamamlanması ve eksiklerin yurt dışından temin edilmesi için de Portekiz Antalya fahri konsolosluğu yardım etmektedir. Esas belgelerler de tamamlanarak ve başvuru sebebi de ayrıca belirtilerek her türlü işlemi yapmak neredeyse mümkündür.

Portekiz Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Portekiz Antalya Konsolosluğu ile İlgili

Portekiz Antalya Konsolosluğu, Portekiz’in Türkiye’de bulunan en yetkili temsilciliğidir. Türkiye ve Portekiz arasındaki bağları geliştirmek amaçları arasındadır. Antalya’da bulunan Portekiz Antalya Konsolosluğu’nun görevleri aşağıda verilmiştir.

 • Portekiz Antalya Konsolosluğu, Ankara Portekiz Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır.
 • Portekiz’in ve Portekiz vatandaşlarının Türkiye’deki haklarını Türkiye hukukuna, Portekiz hukukuna ve uluslararası hukuka bağlı olarak korumaktadır.
 • Antalya’da bulunan Portekiz Konsolosluğu, Türkiye ile Portekiz arasındaki ilişkileri ve müzakereleri yürütmek ve yönetmektedir.
 • Antalya’daki Portekiz Konsolosluğu, Türkiye ile Portekiz arasındaki dostluk bağlarının kurulmasını sağlamaktadır. Askeri, ekonomik, siyasi, kültürel, bilimsel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli rol oynamaktadır.
 • Portekiz Antalya Konsolosluğu, Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ederek, Portekiz kamuoyunu bilgilendirmektedir. Türk kamuoyunu ise Portekiz gündemi hakkında bilgilendirmektedir.
 • Türkiye’de bulunan Portekiz vatandaşlarına konsolosluk ve noter hizmeti vermektedir.
 • Portekiz’e seyahat etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına Portekiz vize hizmeti vermektedir. 

Portekiz Antalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri ve Çalışma Saatleri

Adres: Liman Mahallesi, Akdeniz Bulvarı, Aktur Apartmanı, No 262/11, PK: 07070  Antalya

Çalışma Saati: Portekiz Antalya Konsolosluğu, Pazartesiden Cumaya kadar saat 08.00-16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Portekiz Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Portekiz Antalya Konsolosu Kimdir?

Portekiz Antalya Konsolosluğu, Portekiz’in Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden biri olmaktadır. Portekiz Antalya Konsolosluğu, Antalya çevresinde oturan Portekiz vatandaşlarına eğitim, hukuk, boşanma, evlilik, pasaport, kimlik, ehliyet, ile noterlik işlemlerinde yardımcı olmaktadır. Diğer yandan Portekiz vatandaşları vergi işlemlerini de Portekiz Antalya Konsolosluğu’nda yapma imkanı bulurlar.

Diğer yandan Türk vatandaşlarına da vize hizmetini sunmaktadır. Portekiz’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesi seyahat türüne göre uygun olan vize başvurusunda bulunmaları gereklidir. Portekiz’e gidecek kişiler Portekiz Antalya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilirler. Konsolosluk çalışma saatleri hafta içi her gün saat 09.30 ile 16.00 arası hizmet vermektedir. Portekiz Antalya konsolosu, Berna Küner Van MANNEKES’dir.

Portekiz Antalya Konsolosluğu, Antalya ilinde iki yönlü görevi üstlenmektedir. Türkiye’ye olan ilgiyi desteklemektedir. Konsolosluk diğer yandan kültürel ilişkilerin ilerlemesi konusunda rol oynamaktadır. Yerel basınla iletişim halinde olur. Portekiz Antalya konsolosluğundan randevular telefon veya e-posta yoluyla olmaktadır.

Portekiz Antalya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Portekiz’e seyahat amacıyla gidecek olan kişiler, vize işlemlerini yaptırmaları gerekir. Diğer yandan belirlenen bazı pasaportlara da vize muafiyeti uygulanmaktadır. Fakat vize uygulamasında bordo pasaportu olan kişilerin mutlaka Portekiz vize alma şartı bulunmaktadır. Vize işlemleri konsolosluklar veya büyükelçiliklerden hizmet alabilirler. Türkiye’de farklı yerlerde olan konsolosluklar ve birimlerine başvuru yapılarak vize konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Portekiz Antalya Konsolosluğu vize işlemlerinde hizmet veren kurumlardan biridir.

Portekiz Antalya konsolosluğu Antalya ve çevre illerde yaşayan Portekiz vatandaşlarının haklarını korumada yetkili birimdir. Portekiz’e gidecek olan Türk vatandaşları ile diğer yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemlerini yapar. Portekiz’e gidecek kişiler konsolosluğa başvuru yaparak gerekli olan evrakların listelerini alıp tamamlamaları gerekir. Portekiz vize işlemlerinin kabul edilmesi için Schengen vize başvuru şartlarını eksiksiz ve tam olarak tamamlamaları gerekir. Portekiz vize başvurularında bulunacak kişiler Portekiz hükümetinin belirlediği evrakları tamamlamaları gerekir. Evraklardan eksik olursa başvurular kabul edilmez ve yeniden başvuru yapmanız gerekir.

Portekiz Antalya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Portekiz Antalya fahri Konsolosluğu’nda vize işlemlerinin aksamalarını önlemek için yapmanız gereken tek şey vize başvurusu yapmak için en az 30 gün önceden randevu almaları gerekir. Portekiz Antalya Konsolosluğu vize başvurusu yapmak isteyenler seyahat amaçlarını belirten vize türüne göre başvurularını yapmaları gerekir. Vize başvuruları için gerekli olan evraklardan bazıları şunlardır.

 • Vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı
 • Nüfus kayıt örneği
 • Maaş bordrosu
 • İkametgah ilmühaberi
 • Sponsor var ise sponsor belgeleri
 • 18 yaşından küçükler için anne baba vekaleti
 • Seyahat amacına ilişkin mektup
 • Konaklama yerlerinin belgeleri
 • Sağlık sigortası
 • Ülkeye giriş ve çıkış tarihleri

Portekiz Antalya vize işlemleri için gerekli evrakların tamamlanması gerekir. Portekiz vizesinin sonuçlanması konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişmektedir. Normal olarak 15 günde sonuçlanmaktadır. Portekiz Konsolosluğu bazen ek evrak isteyebilmektedir.

Portekiz vize işlemleri evraklarının eksik olması durumunda başvurular red olabilmektedir. Başvurunun red olması durumunda yeniden başvuru yapılması gerekir.

TOP